Boşanma Davaları

 Boşanma Davaları

Boşanma Davaları

Evliliğin sona ermesi duygusal, bazen zorlayıcı bir tecrübedir. Boşanma deneyimini yaşamış birçok insan Boşanma Davaları'nın ve boşanma sürecinin duygusal ve stresli bir süreç olduğunu söyleyecektir. Boşanma davalarında deneyim sahibi olan Av. Mehmet TAV çiftlerin anlaştığı anlaşmalı boşanmalarda veya velayet, nafaka gibi sorunların yaşandığı davalarda haklarınızı en iyi şekilde koruyarak boşanmanızın en stressiz şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

Av. Mehmet TAV'ın boşanma konusundaki felsefesi, çiftlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak adil bir şekilde özellikle de çocukların dahil olduğu Boşanma Davaları'nda tüm ailenin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran bir süreçe rehberlik etmesidir.

 

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu kapsamında olan Aile Hukuku, çeşitli alt konulara sahiptir. Bu konular Nişanlanma, Evlenme (Şartları ve Hükümleri), Boşanma (Şartları ve Sonuçları), Evlat Edinme, Mal Rejimleri, Aile Konutu,  Soybağı, Velayet, Nafaka – Çocuk Nafakası, Vesayet ve Kayyımlıktır.

 

Kayseri'de faaliyet gösteren Av. Mehmet TAV Hukuk ve Danışmanlık Ofisi ile çalışmayı düşünüyorsanız davada geçebilecek bazı terimler hakkında bilgilenmeniz iyi olabilir. Kayseri Boşanma Avukatı adından da anlaşılabileceği gibi boşanma davalarına bakar ancak sadece boşanma konusuyla ilgilenmez. Aile Hukuku içerisinde yer alan tüm alt başlıklarla ilgili davalarla da ilgilenir.

 

Aile Hukuku Bakımından Nişanlanma Nedir?

 

Kanunlara göre iki kişinin nişanlanması; kişilerin birbirleri ile evlenmek istediklerini beyan etmeleri demektir. Halk arasında yapılan nişan töreni de kanunun aradığı şartı taşımakta olup nişan için tören yapılması şart değildir.

 

Aile Hukukuna Göre Evlenme Nedir?

 

Türk Aile Hukukunda kanunla evlenme koşulları açıkça belirtilmiştir. Bu kanunda açıklanan koşulları sağlayan kişilerin resmi makamlar önünde evlenmek istemelerini beyan etmeleri ile evlenme gerçekleşir. Evlenme, Aile Hukukunun büyük bir bölümünü oluşturan konularından biridir. Av. Mehmet TAV Hukuk ve Danışmanlık Ofisi aynı zamanda evlilik sözleşmelerini de düzenlerler. Evlenmeden sözleşme yaparak boşanma durumunda haklarınızı daha rahat koruyabilirsiniz.

 

Boşanma Nedir?

 

Kanunlarda belirtilen şartları gerçekleştirerek evlenmiş olan bireylerin evlilik birliğinin sona erme aşamasına boşanma denir. Boşanma Aile Hukukunun ana konularından biridir. Boşanmanın sonucunda eşlerin hayatında bir çok değişimler meydana gelmektedir. Boşanma Davaları 'nda sizi savunacak olan avukatın deneyimli ve kanunlara tam hakim olması gerekir. Bu sayede boşanma aşamasındaki maddi paylaşım ve velayet hakkı gibi konulardaki haklarınızı daha iyi koruyacaktır.

 

 

 

Anlaşmalı Boşanma Davaları 'nın Temel Avantajları

 

  • Çocuklar için en iyi sonuç. Çekişmeli davalardan kaynaklanan yaraların iyileşmesi derin ve zor olabilir. Medeni konularınızı tartışmasız yani anlaşmalı bir şekilde çözme kararı alarak, pozitif bir şekilde ilerlemek için temel çalışmaların yapılmasına zemin hazırlıyorsunuz. Çocuklarınız varsa, davadan kaynaklanan öfke ve duygusal travmalardan kaçınma, siz ve eşiniz için boşanma sonrası ebeveynler olarak etkili bir şekilde birlikte çalışmak için olumlu bir temel oluşturur.

 

  • Maddi açıdan sarsılmazsınız. Siz ve eşiniz anlaşmalı olarak boşanırsanız,  masraflar azalacaktır. Boşanma Davaları uzadıkça avukat masrafları ve diğer masraflar artacaktır.

 

  • Kontrolü koruyun. Anlaşmalı Boşanma Davaları siz ve eşiniz, anlaşmanın temel üyeleri olarak davanın şekillendirilmesinde tam sorumluk olursunuz. Siz ve eşiniz, ailenizi etkileyen kararları veriyorsunuz. Bu yüzden anlaşarak çocuklarınız ve kendiniz için en iyi kararları verebilirsiniz.

 

  • Daha az stres. Anlaşmalı boşanmalarda stres en az seviyededir.

 

  • Zamandan Kazandın. Dava, boşanma sorunlarınızı çözmek için yıllarca sürebilir. Anlaşmalı boşanmalar ise en hızlı şekilde çözülecek ve sonuçlanacaktır. Çiftlerin konuşarak, anlaşarak boşanması birçok açıdan Boşanma Davaları için avantajlıdır.

 

Boşanma Davaları 'nda Deneyim ve Profesyonellik

 

Çok çeşitli davaları ele alma konusundaki uzmanlığına ek olarak, Boşanma Davaları avukatı Av. Mehmet TAV tüm haklarınızı koruyacak şekilde dava açma ve müzakere etme konusunda ustadır.

Boşanma Davaları da dahil olmak üzere Av. Mehmet TAV her davayı mümkün olduğunca taraflar için kolay ve keyifli hale getirmeyi amaçlar.

Kayseri ve çevresindeki davalarla ilgilenen Av. Mehmet TAV müvekkillerinin hedefleri ne olursa olsun; umudunu, çıkarlarını korumak ve en iyi sonuçları elde etmek için aralıksız olarak mücadele etmektedir.

 

Ailelerin Yasal Sorunlarına Duyarlılık

 

Türkiye Aile Hukuku boşanma kanununa her yönüyle benzersiz bir şekilde hakim olan uygulama ve onlarca yıllık deneyim, müvekkilerimizin ihtiyaçlarına en iyi hizmeti sunma becerisine ve kapasitesine sahip olmamızı sağlar.

 

Yüksek net değere sahip davaları ele alan önemli bir deneyime sahibiz ve müvekkillerimiz, mal varlığımız ve çıkarlarımızı boşanma üzerine koruyarak etkili sözleşmelerin ve anlaşmaların hazırlanmasında yetenekliyiz.

 

Karmaşık finansal konularda yüksek net değerli bireyleri temsil etmek, sofistike bir finansal anlayış ve hukukun derinlemesine bilgisini gerektirir. Boşanma Davaları konusunda uzman olan Av. Mehmet TAV, kaliteli çalışmalarıyla müvekkilleri için olumlu ve oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmektedir. Yetenekli Kayseri boşanma avukatı, müvekkillerinin her birine bunları sunmayı taahhüt eder:

 

  • Kişisel dikkat
  • Bireysel ihtiyaçlara ve sorulara hızlı cevaplar
  • Seçeneklerin kapsamlı ve açık bir şekilde ifade edilmiş açıklamaları
  • Zor ve karmaşık problemlere yaratıcı çözümler
  • Dava, müzakere, arabuluculuk ve işbirliği kanunu dahil olmak üzere kapsamlı yasal süreçler menüsü

 

Herhangi bir yasal sorun, özellikle boşanma ve diğer aile hukuku konularında gerginlik ile doludur, ama boşanmanın bile duygusal olarak yıkıcı olmasına gerek yoktur. Firmamızın Boşanma Davaları avukatı, bireylerin her zaman stresleri ve aileleri zorlamalarını en aza indirgemek için karmaşık ve hassas konuları yönetmelerine yardımcı olabilir. Bazı belirli durumlarda, arabuluculuk veya işbirlikçi yasa, sorunları herkesin yararına çözmek için doğru cevap olabilir ve diğer durumlarda, dava açmaktan başka seçenek yoktur. Her üç süreç seçeneğiyle ilgili deneyimlerimizle, müşterilerin kendileri için hangi sürecin doğru olduğunu bulmasına yardımcı olabiliriz.

Sormak istedikleriniz mi var?

Aklınıza takılan tüm sorularınızın cevabı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim